reklama

Profil Baránikových názorov a ako si myslím, že je to s prípadom Rybanič

V agende 2020 chýba ako SaS naloží so spravodlivosťou avšak podľa článkov sa dá odvodiť ako by to bolo podľa Baránikových blogov. Keď si prečítate veľký profil bude nasledovať názor na prípad Rybanič.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

https://www.facebook.com/tyzden.sk/videos/10155457175196544/

Proti Lucii Žitňanskej písal blog  aj sám Alojz Baránik. Jeho základná neznalosť základných právnych princípov objavujem spätne na prípade francúzskeho študenta, ktorý mal byť zbitý z rasových dôvodov. Kde je prezumpcia neviny? Vidíte politici sú nebezpeční, majú pocit či si zmyslí, že niekto je vinný, a tak je vinný, a keď vinný nie je, tak aspoň nech si posedí, však čo nás potom, že niekto sedí pol roka a stratí prácu, nesplatí hypotéku. My sme si svoje politické body získali. Takýto človek je pán Baránik. Jeho pravda nezaujíma. Kde je princíp v pochybnostiach v prospech obvineného či audi alteram partem? Na jednej strane vyčíta Ficovi slabosť, že nerozkazuje Najvyššiemu súdu, a že si ten robí, čo chce a zároveň tvrdí, že sa tak rozkladajú prvky štátu, lebo to ide aj do zahraničia. Chápete ako diktátorsky sa tento človek vyjadruje? Preto nebolo prekvapenie, že sa zástupca SaS pre právne veci vyjadril v prospech trom ranám Justícii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V reakcii na Čižnára napísal v blogu: Výrokovú imunitu poslancov by som zrušil. Baránik: Zrušil by som prokuratúru akú ju dnes máme

Prokuratúra musí byť súčasťou politického výkonného orgánu tak, ako je to v riadnych demokratických a právnych štátoch a musí teda niesť politickú zodpovednosť za riadny výkon svojej funkcie.

Toto ani Kotleba nevyslovil. Volený prokurátor občanmi, kto by vyhral? Predsa najväčší demagóg či populista. Politickú zodpovednosť?! Takže kampaň mu zaplatí oligarcha? Toto je normálne na zrušenie strany. Demokracia, buď je alebo nie je a nezávislá prokuratúra, súdnictvo a najmä polícia, je nevyhnutnou podmienkou conditio sine qua non demokracie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

pozrite sa, čo napísal v blogu Policajná inšpekcia kontrolovaná prokuratúrou? Už len to nám chýbalo!

Preto posilnenie postavenia prokuratúry voči policajnej inšpekcii by bolo nie riešením, ale prehĺbením nefunkčnosti polície. Polícia, a teda aj inšpekcia, sa totiž, aspoň teoreticky, môže zmeniť ako výsledok volieb a nástupu nového ministra do funkcie.

Ťažká konštrukcia viet. Baránik tu evidentne neznalý delenia moci alebo úmyselne klame aby politici a oligarchia dostali ešte väčšiu moc nad súdnym systémom. Totižto polícia by mala fungovať nezávisle bez ohľadu na ministra a dupľovane inšpekcia, čo povedal aj Štrasburg.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Už Ústava prvej Československej republiky hovorí § 96 (1) Soudnictví jest ve všech stolicích odděleno od správy.

Prokuratúra, ako uzavretá organizácia sovietskeho typu založená Mečiarom, ak sa nejako mení, tak len k horšiemu.

Prokuratúra predsa nebola založená Mečiarom. To je klasický problém, že dve udalosti, ktoré sú v rovnakom čase a priestore musia byť na sebe závislé. Ako keby tu nebola federálna prokuratúra, ktorej sa politici báli, pretože na ňu politici nemali vôbec dosah a podľa ktorej vzoru bola slovenská založená, Češi neskôr založili státní zastupitelství. Ústavu SR predsa písal Valko, Fogaš, Čič, Jozef Moravčík (HZDS) či Milan Janičina (SNS) a na texte k prokuratúre pracoval aj Ivan Gašparovič. Vladimír Mečiar nás prišiel pozrieť jeden deň. Na jednom článku ústavy robil aj Jozef Klapáč z Ústavu štátu a práva SAV.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V roku 1991 bolo niekoľko ministrov zo slovenskej vlády odvolaných vrátane Mečiara a vyjednávania o federálnej ústave sa ujal Čarnoguský za KDH. KDH sa rozpadlo do dvoch frakcií. V prvej Ján Čarnogurský, ktorý presadzoval dočasnú federáciu než vstúpime do EU a druhá frakcia, ktorá chcela úplnú nezávislosť.(Eric Stein Česko-Slovensko str. 84.) Takto presne to bolo v autonomistickej politike slovenských ľudáckych politikov v tridsiatich rokoch.

Mečiar vtedy chodil po mítingoch, predsa.

Ak sa Slovensko má stať riadnou demokraciou, prokuratúra musí stratiť svoje doterajšie postavenie úplného suveréna, ktorý nikomu a za nič nezodpovedá. Musí najmä niesť zodpovednosť za stav prakticky úplnej beztrestnosti príslušníkov našej vládnucej garnitúr.

Ako môže prokurátor, ktorý vznáša obvinenie mať zodpovednosť za odsúdenia alebo neodsúdenie politikov? On predsa nie je sudca. On, keď si myslí, že má dostatok dôkazov spracovaných políciou vznáša obvinenie ibaže aj to predsa môže byť omyl. To by potom každého o kom médiá napíšu by museli rovno uznať vinným a súd by iba vynášal trest. Kde je základné právo na spravodlivý súd? Kde sú základné ľudské práva? Uvidíte v ďalšom blogu, čo sa deje v polícii.

Porovnajte si to s tým prvým, toto sa už začalo uskutočňovať cez Špeciálnu prokuratúru a jediné, čo im v tom prekáža je Najvyšší súd, a preto ho stále očierňujú.

Keď si všimnete vôbec sa nelíši od súčasného stavu inšpekcie pod ministrom, a preto ho zaraďujem k despisistom(BaZiLiKa).

Ani nie pred rokom 21.4. 2016 Žitňanská sa ohradila a chcela miesto prokuratúry Štátne zastupiteľstvo tak ako je to v Českej republike, čiže prokurátor by nebol volený poslancami okrem toho na margo komunistov v súdnictve povedala: "Tak ako nie sú všetci politici zlodeji, ani všetci sudcovia nie sú kriminálnici. Odmietam dať nálepku všetkým sudcom, že sú komunisti a sociopati. 

Takže máme spracovaný profil a ukážku kam Baránik, ktorý má byť liberálom, v skutočnosti patrí.

V poslednom čase poukazujem len na kauzy SaS, ale to neznamená, že som kúpený pisálek ako mi niektorí píšete, pretože pri Smere to už nemá význam, ale SaS sa buď prispôsobí alebo skončí ako SDKU či Sieť. SaS sa teraz hrdí dvojcifernými preferenciami, ale ako rýchlo sa dostali z hranice zvoliteľnosti tak rýchlo aj môžu padnúť, keď ľudia zistia, že Mihál už tam nie je. Ktovie či to nebola aj jedna z príčin? V minulom Blogu som spomenul, že niektoré body v agende 2020 sú proti pracujúcim. Spomeňte si, že sám Sulík hovoril, že je dnes rád, že sa zbavil toho finančného byznis krídla a mohlo mu to ostať v programe po tomto krídle. A teraz by mal byť rád keby sa takého človeka zbavil, pretože s ním sa nič nezmení, žiadna kauza nebude vyšetrená a potrestaná. Ja SaS kritikou v skutočnosti pomáham, pretože niektorí ľudia to vidia podobne a toto môže byť pre nespokojných voličov Smeru prekážka aby zmenili názor pretože oni vidia, že by sa nič nezmenilo a ešte by prišli o ochranu práce. Problém nie je vo Ficovi alebo v Dankovi, ale v tom, že Sulík to nemá upratané vo vlastnej strane a hlave, čo voliči chcú. Ak chce vyčistiť tento Augiášov chliev, tak nech si urobí poriadok najprv vo svojej strane a keď nechce vyzerať ako farizej nemal by mať v programe, že všetky eurofondy čiže aj na vedu budú presunuté na výstavbu infraštruktúry. Môj sebecký záujem aby som bez výčitiek mohol voliť stranu o ktorej bude úplne jasné, že príde zmena nielen ekonomická, ale aj zásadná zmena v polícii o ktorej policajti hovoria, že najviac nezávislá a podporovaná bola paradoxne za ministra Mečiara. Jedno koľko zarobíte, už teraz niektorí ľudia na prokuratúre slúžia len na to aby zdržovali vyšetrovanie a keď nenastanú opatrenia proti štátnym orgánom, tak sa budú stávať kauzy ako Glancehouse každý týždeň a nepomôžete si. Chcete len aby to bolo on tom aby tam boli druhí?

Baránikove články majú jednoduchú konštrukciu: Ficova banda, korupčníci, a potom napíše niečo, čo je úplne v rozpore s demokraciou a jej princípmi. Za to to dostane vždy veľa lajkov, lebo ho-ho-ho konečne to tej bande niekto naložil. Veľmi jednoducho vo vás vytvorí dojem, že on je na vašej strane, ale pritom posúva ďalej Lipšicove, Kaliňákove a Žitňanskej myšlienky, že politici majú mať ešte viac moci, lebo súdy zlyhali. Ibaže súdy hodnotia iba to, čo im polícia predloží. Chápete? A ak je inšpekcia pod Ministrom ako sa môže čokoľvek vyšetriť nezávisle? Rovnako si Plavčan na ministerstve školstva zobral pod patronát útvar na kontrolu eurofondov a ako to dopadlo? Uvedomte si jedno ako tento človek by asi hlasoval v tajnej voľbe?

Otázka je, kde vziať slušného vzdelaného advokáta? Úspešní právnici si nepotrebujú zarobiť v politike a sudca nesmie ani len vzbudzovať dojem, že je spojený s politikou, čo pani sudkyňa Berthóthyová účasťou na kampani SaS porušila. Ja rozumiem, že Sulík siahol po Paludovi, lebo bol voľný, ale keď sa neskôr ukázalo, že to bola zlá voľba, tak sa ho zbavil.

Citujem Sulíka: Preto aj riešením nie je zmena zákonov, ale zmena ľudí. My nepotrebujeme ďalších bezzubých tigrov, ako napríklad protischránkový zákon a ešte komplikovanejšie verejné obstarávanie, ale na špičke zopár ľudí, ktorí si môžu dovoliť konať čestne. Ktorí si môžu dovoliť začať čistiť chliev.

Prečo nie teraz? Nebolo by lepšie mať na spravodlivosť človeka, ktorý síce nie je právnik, ale je preverený životom?

Sulík, keď bol predsedom národnej rady, začal študovať právo na vysokej škole a neskončil ani prvý semester. Vzhľadom na to, že v právnych veciach pláve, tak to vyzerá, že ani neotvoril knihu rímskeho práva a na školu si podal prihlášku len aby upokojil verejnosť a médiá, že je človek, ktorý bude vykonávať funkciu predsedu NRSR dôstojne. On je týmto typický. Hrával hokej a nedokončil tréning možno preto, že je priveľký individualista, chcel sa stať pilotom a keď mali prísť skúšky, tak akurát padla železná opona. Založil Fax and Copy, a potom ho predal. Založil liberálnu stranu, ale nie je schopný dotiahnuť to dokonca a práve toto bráni tomu aby sa stal premiérom. Pretože ak si nevie poradiť s týmto ako chce jednať napríklad s Erdoganom alebo nejakým budúcim Hitlerom?

V poslednom blogu Vylúčenie verejnosti v procese s F. Rybaničom - niekto má čo skrývať, zamlčal, že síce Tatrabanka ako podávateľ trestného oznámenia prostredníctvom prokurátora žiadala aby súd bol neverejný z dôvodu ochrany bankového tajomstva, ale obžalovaný to jest Rybanič a jeho advokátka Eva Miššíková rozhodnutie o vylúčení verejnosti ponechali na úvahu súdu. Nemyslíte si, že je to podstatná informácia, najmä ak Rajtár neskôr vylúčenie kritizoval?

Kaliňákove tvrdenie, že nemá nič spoločné s vyšetrovaním môžem spochybniť s poukazom na prípad falošného obvinenia prokurátora Vasiľa Špirka, je to rozšírenie toho ako Minister používa policajnú inšpekciu. Vyšetrovateľa, ktorý nevyšetruje podľa jeho predstavy stačí vyšetrovať inšpekciou a všetky spisy, ktoré vyšetruje sú mu samozrejme odobrané.

Keby Rybanič čítal moje články vedel by ako sa mal zachovať pri vynášaní bankového tajomstva tak ako to urobil Thomas Drake.

Najprv 12.6.2016 začal sa samonominoval zastupovať Rybaniča Lipšic, toho polícia predvolala ako svedka, a tak ho naďalej zastupovať nemohol.

19.6.2016 Fico: Rybanič si toho v banke pozrel oveľa viac ako Kaliňákov účet Informácie má zo svojej komunikácie s touto bankou. 

Ak by banka zistila, že Rybanič si zistil toho viac, musela by to doplniť do spisu. Ak by povedal, že mu ich prezradil Kaliňák, pretože ten má právo ako poškodený nahliadať do spisu, bolo by to v poriadku. Fico v tomto prípade nemá žiadne právo a ani možnosť takými informácii disponovať. Tak buď Fico klamal, alebo je to takisto porušenie bankového tajomstva Tatrabankou.

Aj keď sú tu isté indikácie, že polícia odôvodňuje svoje vyšetrovacie metódy spätne, neverím, že by sa za x rokov pri práci policajného vyšetrovateľa na neho nenalepili aspoň základy. V tomto prípade bolo urobených toľko chýb až si myslím, že to bolo úmyselne a malo to mať nejaký scenár.

Boris Zala povedal, že Fico uvažoval o odvolaní Kaliňáka, ale potom sa za neho postavil. Asi si trúfli, že by to mediálne pred svojimi voličmi mohli ustáť a budú môcť držať verejnosť v neistote, pozrite, čo sa vám stane ak by ste chceli vyniesť informácie proti nám. Kauzu môžu držať dostatočne dlho na to aby sa zabudlo, čo bolo jej príčinou do ďalších minimálne župných volieb.

V politike často záleží na výraze politika, jedno mrknutie, úsmev vám napovie viac ako tridsať článkov. V USA bol prípad Diane Downsovej, ktorá tvrdila, že neznámy muž postrelil ju a zabil jej tri deti. Iba na základe rozhovoru pre televíziu začal vyšetrovateľ proti matke vyšetrovanie, pretože aj nemocniční pracovníci hovorili, že jej správanie vzhľadom na čin bolo príliš pokojné.

Podobne to vidím aj ju Baránika. Na súde bol na rozdiel od advokátky Rybaniča Myššíkovej, ktorá mala výraz veľkého sústredenia. priveľmi pokojný a uhýba očami.

Miššíková je exprokurátorka, ktorá pracovala na úseku proti organizovanému zločinu, venovala sa aj kauzám organizovaného zločinu napr. bytová mafia, Polomka, východoslovenská mafia (R. Holub), dnes elitná advokátka zastupuje aj Kucharenka, SaS ju v roku 2010 navrhla za generálneho prokurátora. Mohlo by to by totiž aj takto, že Baránik bude schvaľovať Žitňanskej zmeny v justícii a Rybaniča za to neskôr pustia z udice, a preto ho tam Sulík napriek vážnym pochybeniam necháva. Podľa vás ak by to takto bolo, mal by to robiť?

ľubomír drinka

ľubomír drinka

Bloger 
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Ak je niekto jediný kto môže, tak musí.Ak môžete, tak píšte. Zoznam autorových rubrík:  Právomeranie rýchlostiobjektívna zodpovednosťSPPMeranie hmotnostiSúkromnéNezaradenéštatistika nehodovosti

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu