Dokedy chce SaS váhať s potrestaním Baránika? Až prestanú prúdiť eurofondy?

Autor: ľubomír drinka | 19.7.2017 o 18:38 | (upravené 19.7.2017 o 21:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  107x

Poľské udalosti čoskoro rozkrútia koleso osudu aj na Slovensku. Zatrasú aj našou ministerkou? Všetko, čo sa mohlo stať v histórii už sa stalo. Každá revolúcia príde znenazdajky väčšinou externým vplyvom. Weimarská republika.

Historik nesmie váhať, dokonca ani keď v jeho knihách nájdu pomoc a povzbudenie nepriatelia kráľovny, dokonca spoloční nepriatelia ľudstva.

Alan John Percivale Taylor, britský historik

Solon ustanovil v Aténách, že stratégovia, to jest vojvodcovia, budú menovaní výberom a senátori a heliasti, to jest ľudoví sudcovia, losom. Aby bol opravený výsledok losovania, bol taký zoznam ochotných sa losovania zúčastniť. Tí, ktorí vo svojej funkcii neobstáli, sa neodvážili znovu zapísať do listiny. Tak sa neschopní vylučovali z politiky. Ibaže dnes je to naopak, čím je niekto neschopnejší, tým lepší marketing má a už vôbec žiadnu hanbu.

V Dubrovníku sa menili úrady nasledovne: hlava republiky každý mesiac, ostatní úradníci týždenne, veliteľ pevnosti každý deň. Urobili to tak, lebo boli malá republika, a pretože by bolo ľahké podplatiť malých úradníkov. Keď je nedôvera veľká, musí byť striedanie u moci rýchle, lebo by ste museli podplatiť celý národ, no a to by nikdy neskončilo, raz by uplácala jedna strana viac,  a potom viac druhá, a preto to mocnosti vzdajú.

Ústava Rímska Athénska bola veľmi múdra: schvaľovanie zákonov na jeden rok, dokým ich nepotvrdí ľud.

Keď chcel rímsky diktátor Sulla navrátiť Rímu slobodu, ten už ju nemohol prijať, pretože už v sebe nemal kúsok občianskej cnosti, miesto toho sa boj zmenil iba na odstraňovanie tyranov, nie však samotnej tyranie.

Samozrejme, keď chce jeden tyran nahradiť druhého, predsa on je morálnejší než ten druhý, to znamená, že mu musí jeho vlastné ego viacej klamať, pretože po každom tyranovi prišiel nakoniec ešte väčší tyran a skončilo to pri Nerónovi a Domitianovi, preto nie je dôležité odstraňovať tyranov, ale opravovať systém a ľudí ktorí podporujú smerovanie k diktatúre je potrebné vylúčiť zo spoločnosti, a to Baránik urobil. Ono to dokonca vyzerá na nejakú dohodu už niekoľko mesiacov vopred, že keby sa objavila nejaká kritika, tak príde nejaký ukľudnujúci všetko žehnajúci hlas z opozície. Pravicový volič je nielen citlivejší na prešľapy, ale aj to má veľmi rýchly dopad na preferencie.

Žiadny termín mi na týchto borcov či ideológiu zatiaľ nesedel, tak som vymyslel nový: Despisizmus. Des preto, lebo po demokracii príde ochlokracia a tyrania či despotizmus a PiS bude politická strana, ktorá hlása Právo i Spravodlivosť, ale v skutočnosti má predstavu, že o tej spravodlivosti bude rozhodovať strana.

Despisizmus má dve delenia: na pokrytecký a roztrúsený

Pokrytecký  je vtedy ak sa ukáže až po voľbách kumulovaný v jednej strane

Roztrúsený je vtedy ak členovia tohto hnutia sú rozdelení po jednom kuse v každej strane schopnej vytvoriť koalíciu.

Jeho znaky sú

  • demagógia
  • sfalšovaní kritici, ktorí v prípade pochýb schvaľujú verejne protiústavné zmeny (ZOJkári)
  • časté používanie logických klamov napríklad šikmej plochy

Takýto brutálny úder chudinke Justícii príde zo strany, ktorá sa označuje ako liberálna. Ako to vždy býva, každá pevná ruka, ktorá má napraviť všetky krivdy, najprv povymetá všetky stoličky aby si tam dosadila ešte raz naposledy svojich spravodlivých a po nich príde ďalšia strana, ktorá si tam dosadí zasa svojich, a potom ďalšia strana a ďalšia, tak isto ako to bolo v Anglicku prvých 100 rokov demokracie. Ja nebudem čakať sto rokov. Chcete vy čakať 100 rokov?

SaS nie je ako Most-Híd, že má vďaka Bugárovi nejaké percentá isté. Vašou jedinou šancou je pozbierať 30 podpisov na odvolanie despisitky ministerky spravodlivosti a Alojz Baránik sa musí po odvolaní ministerky vzdať mandátu a uchádzať pokorne z posledného miesta kandidátky alebo ísť do strany, ktorá vyhovuje viacej jeho despisisteckému názorovému naturelu.

"Nikto nechce ísť k súdu, kde se musí pýtať, či sudcovi náhodou nezavolá nejaký minister. Tak nezávislé súdnictvo nepracuje", poznamenal Frans Timmermans prvý viceprezident európskej komisie na margo reformy poľskej justície. Výrazne se teraz, ale podĺa neho v dôsledku posledných krokov poľskej vlády taktiež priblížila chvíľa, kedy komisia navrhne členským krajinám aby rozhodli, že v Poľsku sú závažné a trvalé porušované hodnoty, na nich je Európska únie založená.

A keď už nič iné nezaberie tak toto  určite, pretože o peniaze ide vždy v prvom rade.

Kvôli kontroverznému zákonu o najvyššom súde pohrozila česká eurokomisárka Věra Jourová Poľsku odobraním dotácií z európskych fondov.

Ja som veľmi zvedavý až príde rovnaké pohrozenie akú životnosť budú mať naši Despisisti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.


Už ste čítali?