SaS má asi na odborníkov na spravodlivosť smolu II.

Autor: ľubomír drinka | 15.7.2017 o 13:40 | (upravené 15.7.2017 o 16:00) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  54x

predošlý blog bol označený ako priveľmi teoretický. Skúsme to inak, prirovnaniami. Po Paludovi treba vylúčiť z SaS bezodkladne aj Baránika II.

Skúsme to inak, prirovnaniami.

  1. Určite ako teenager ste neznášali, keď vám rodičia hovorili ako sa máte chovať, čo máte kde hovoriť, s kým sa priateliť, a predsa ste vždy si v mysli hovorili on tomu nemôže rozumieť, nevie o čom hovorí, nebol pri tom, nepozná ako to v škole chodí,  ja si chcem sám na to prísť, ja sám, nechcem byť bábkou, nechcem žiť život niekoho iného.

No a politik je taký helikoptérový rodič, všade priletí a rieši samozrejme nie váš záujem, ale svoj. Už to má nalinkované a čuduje sa, prečo sa mladý človek vzbúri.

Pri vašom športe hovorí trénerovi, čo má robiť, kričí po vás, kam máte ísť, nenechá vás vydýchnuť, samozrejme on to vie najlepšie, lebo je rodič. No a takíto rodičia sa majú tendenciu spájať, hej počula som od mamy tvojho kamaráta, čo si zase vyvádzal, to sa musíš do všetkého zapliesť? Síce nie ste priviazaný k posteli, ale cítite, že nie ste slobodný, ste paralyzovaný čokoľvek vykonať a máte pocit, že bez toho aby ste mohli niečo urobiť, musíte mať najprv dovolenie a všade máte lístočky a odkazy, čo máte robiť ako keby ste ani neboli samostatne mysliaca ľudská bytosť. Vidíte ako si vás prezerajú, lebo taký rodič zdieľa s iným helikoptérovými rodičmi všetko a tí to povedia svojim deťom  samozrejme trikrát prefiltrované, a potom musíte pred kamarátmi všetko vyvracať.

Takíto rodičia sú pre kontrolu ochotní si podeliť úlohy aby vás stíhali kontrolovať aj keď práve nemajú vás na dohľad. Prefíkanosť spočíva v tom, že sa občas prestriedajú aby to vyzeralo, že nie ste tak úplne pod ich kontrolou, ale v zásade sa nič nemení. Chce sa vám ujsť, chcem sa vám kričať, ale zatiaľ nemôžete urobiť vôbec nič.

No a keď niečo poviete, povie, že kritizovať môžete až potom, keď budete mať vlastnú rodinu.

2.

Ahoj.

Ahoj dlho sme sa nevideli. Stále tu predávaš?

Hej nuž predávam, uživí ma to. 

A tie krémiky aj fungujú? Je to pravda, čo hovoríš ľudom?

No čo ti poviem, samo sa to nepredá.

A nie je to klamstvo?

No pozri, čo je to reklama?  Reklama je od slova klamať a re-kartársky výraz. Opakované klamstvo a ľudia chcú byť klamaní, chcú mať pocit, že to za tie peniaze stojí.

3. Táto fotka je zo seriálu mafiáni bežiaceho na STV. Je na nej Bugár a Kaliňák dávno predtým než Kaliňák vstúpil do politiky ak je to tá noc, kedy Bugárovi pristál granát v záhrade v Šamoríne, tak je z roku 1996! Každý opozičný politik sa debate o poste ministerstva spravodlivosti vyhýba ako čert krížu. Nikto z nich ani náznakom nikdy nespomenul, že korupciu je možné poraziť len tak, že bude súdnictvo absolútne nezávislé. V Nemecku sú na priestupky súdy, preto si policajti nedovolia pri blokovej pokute podvádzať, dobre vedia, že na súd nemajú žiadny dosah. Ako je to u nás? Na Slovensku sedia obrazne povedané v spoločnej budove a vyšetrujú sami seba a aby toho nebolo dosť majú policajti imunitu na trestné činy, lebo inšpekcia je nezákonný orgán a každé vyšetrovanie skončí na Najvyššom súde a ešte sa prezentuje, že za to nemôžu politici ale nejakí tvrdohlaví sudcovia. Čo by z toho mali? Cui bono?  Najprv musíte prejsť zdržovacím konaním s človekom, ktorého vzdelaním je odbor sociálna práca na večernej škole. Na pojednávanie musíte ísť z vlastnej vôle, nevzniká vám automatický termín, čiže aby ste to vybavili najprv si musíte zistiť ako funguje súdnictvo a po zvážení, že neviete ako na to, radšej zaplatíte. Aby k takému niečomu nedošlo dáva sa verejnosti na známosť, že súdy dávajú menšie tresty ako polícia. Nikto z nich nepovie, že sudca musí prihliadať na všetky okolnosti a keď prokurátor s trestom nesúhlasí môže sa odvolať a vzhľadom na niekoľkonásobne väčší plat ako má radový policajt je ho ťažko uplatiť, sudcu žiadny rýchly dôchodok ako policajta nečaká.

Ako fungujú daňové úrady, ktoré narozdiel Nemecka nepatria pod súdy? Mohli by politici zadržiavať vratku DPH, mohol by sa stať prípad Five star Residence, Bonaparte? No nemohol. A keď, bolo by v tom zapojených toľko ľudí, že je preto veľmi nízka štatistická pravdepodobnosť. aby so citoval jeden vtip: kto tomu verí, nebol ešte na domovej schôdzi.-:)

Samozrejme, že aj taký sudca existuje, štatisticky sa tomu nedá vyhnúť, ale po reformách Žitňanskej sa z toho stane pravidlo a nie výnimka.

4. Uvedomte si, že všade kam sa nominovali politici, dopadlo to strašne, Slovenský hokej, Lyžiarska asociácia, Paraolympiáda, Elektrárne, SPP, Armex, VSŽ, SCP...

Viete prečo sa boja politici súdov, pretože ich prežitý korupčný život by bol úplne zbytočný. Všetky tie dohody, všetky tie krivosti, všetky tie porušovania zákonov, pretože by stačili tri súdy v poradí aby o všetko prišli. A aký by bol ich účel v politike, keď by sa v súkromnej sfére nepresadili? A oni predsa chcú byť, chcú rozhodovať, pretože to je ich účel. V dnešnej dobe sa to aj obávam napísať úplne priamo, z blogu vládnuce triedy ste si mohli domyslieť aký pôvod majú naše politické strany. Majú to celkom dobre premyslené, porozhadzujú sa po rôznych stranách aby vždy bola istota, že môžu dostať post spravodlivosti a v tom je tá zákernosť, že než zvolíte čokoľvek nič sa nezmení, a to má jediný koniec, tak ako to popísal Polýbios, pretože aj korupcia má v sebe samodeštrukčný mechanizmus: protichodné záujmy politikov, Ponziho schéma, Oligarchia, mužské lineárne myslenie, iba jeden na vrchole.

Aby ste pochopili akí sú poslanci pozrime sa ako sa zmenil poslanec za KDH Kvasnička ani nie za jeden rok.

25.9.2014 „Personálne vízie (počnúc Marcinčinom, Žitňanskou a končiac neviem kde) sa s odstupom času javia ako veľmi rozpačité. Teraz zväčša prevažuje servilná názorová monotónnosť,“ písal Kvasnička o klube.

12.5. 2015 Kvasnička opustil klub, lebo na post šéfa NKÚ nominoval neznámu Henrietu Crkoňovú, to sú iba dva roky a už ste na to zabudli, lebo jedna kauza prekryje druhú a reklama, že politici sú najspravodlivejší na svete a sudcovia vám len chcú všetkým zle beží 24 hodín v týždni.

Poviem to rovno, nemajú zmysel, žiadne agendy 20/20, kolieskové reformy ak sa budeme všetci hrať na to, že nezávislé súdnictvo nie je základným a nevyhnutným pilierom fungujúcej demokracie, tak ako na to prišla každá spoločnosť pred nami, pretože naozaj každý, to je vaše právo sa domáhať svojej spravodlivosti podľa vašej predstavy, nie podľa predstavy politika.

Viete, že máte právo žalovať štát, že porušuje vaše právo na dobre spravovanú spoločnosť? Môžete žalovať súkromnú firmu a štátnu organizáciu, že vás prepustila neoprávnene. Ani Švecovej nepomohlo jej postavenie aby sa obyčajná knihovníčka domohla svojho práva.

Tým vyhlásením proti súdnictvu sa Baránik jednoducho demaskoval.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?