Kováčikova predpoveď o jeho predčasnom odchode sa začína napĺňať, koniec demokracie v SR?

Autor: ľubomír drinka | 7.7.2017 o 21:42 | (upravené 10.7.2017 o 10:29) Karma článku: 2,73 | Prečítané:  343x

rozhodnutie v prípade mafiánov, môže viesť k zrušeniu Špecializovaného súdu, a tým pádom aj Špecializovanej prokuratúry

Sme uverejnilo článok reformy v justícii sú ťažké, ale v skutočnosti sa jedná o tri rany justícii od pani ministerky Žitňanskej a zúfalý pokus o uchopenie moci politikmi nad súdmi. V zásade sú dva termíny, kedy politici potichu presadzujú zákony a výberové konania pre seba, tak aby sa verejnosť o nich nedozvedela. Jedná sa obdobie 23. decembra až 2. januára a samozrejme leto, keď je väčšina ľudí na dovolenke a najmä keď sú tzv. celozávodné dovolenky, pretože by ste si jednotlivé udalosti spojili a už by vás nemohli oklamať.

Poukazujem na obsadzovanie sudcami zo zásoby schválených Súdnych radou. Pani ministerka asi dostala od Fica pár rád ako zavádzať verejnosť. Nepoznám predvídateľnejšie zamestnanie ako sudcovské, kde je zrejmé kedy bude potreba nového sudcu. Sudca je volený "doživotne" a až na zopár výnimiek sa aj tak stane. Fluktuácia je nízka a o prestúpení sudcu sa vie veľmi dlho dopredu. Vzhľadom na pekný plat, prečo by išiel do inej profesie? A napriek tomu, Žiťnanská potrebuje list disponibilných nových sudcov zo zoznamu, ktorý nie je automatický. Predsa kandidát už vie kam chce nastúpiť, a preto by bolo logické očakávať, že akonáhle sa uvoľní miesto, nastúpi sudca podľa poradia, ale vôbec to takto zriadené nie je. Napriek tomu, že sudca  prešiel všetkými nástrahami musí ho schváliť Súdna rada, ktorá je z polovice politický orgán, v ktorej môže sedieť aj človek ako Jankovská o ktorej sa Fico so Žitňanskou naťahuje. Aby si ministerstvo mohlo dosadiť účelovo svojho protekčného sudcu, povedzme rovno sudcu pre politicky citlivé veci, môže ministerstvo určiť, kde treba vytvoriť miestečko pre takéhoto sudcu, čo zároveň dáva návod ako si máte vykladať previerku spoľahlivosti, ktorou majú sudcovia pri hromadnom výbere prejsť. Čo ak tajná podmienka je byť študentom na Komenského univerzite, kde všetci politici vyučujú?

Hodnotiace komisie po ktorých môže sudca prísť o talár opäť volí z polovice politický orgán, Súdna rada. Čiže sudca, ktorý bude rozhodovať spravodlivo bude sankcionovaný podľa Lipšicovej zásady trikrát a dosť. Keď ktokoľvek z politikov číta tento blog mal by podať podanie na Ústavný súd, pretože aj sudca musí mať nárok na spravodlivý súd a keďže hodnotenie komisie je svojvoľné, úplne sa tak obchádza systém disciplinárnych konaní.

Aby to nestačilo tak na disciplinárne konania, ktoré sa nevyvíjali podľa politických predstáv, na tzv. "hladký priebeh", bude "dohliadať" Súdna rada.

Keď si spojím ako je zneužívaný Špecializovaný súd na politické akcie a jasný úmysel obísť súdy, musím vidieť inšpiráciu v histórii. Stalin obišiel súdy tak, že vytvoril tzv. ľudové súdy alebo tribunály a tam sa nerozhodovalo podľa práva, ale podľa politickej potreby. Je to paradox, že Žitňanská, ktorá zriadila špeciálny tím proti extrémizmu najmä tzv. odborníkov na Slovenský vojnový štát, koncentruje moc v rukách politikov rovnako ako ten štát.

Otázka je prečo to politici robia?

Dnes vo správach Najvyšší súd dal mafiánom za pravdu, že majú právo na nestranného sudcu, čo Špecializovaný súd s malým počtom sudcov matematicky nemôže zabezpečiť a naviac je tu dohoda o vine a treste a čo ak dôkazy v jednom prípade ukazujú inak ako dohoda v predchádzajúcom a robí to ten istý sudca, však. V samotnej konštrukcii Špecializovaného súdu je zabudovaný aj deštrukčný mechanizmus. Bola to len otázka času. Vyzerá to tak, že politici po zrušení tohto súdu potrebujú týchto sudcov upratať na všeobecné súdy aby tam mohli naťahovať politické kauzy, taký plán B. A keďže Špecializovaná prokuratúra bola vytvorená iba pre potreby Špecializovaného súdu, tak sa napĺňa predpoveď  Špecializovaného prokuratóra Kováčika, že tam do konca jeho volebného obdobia nebude.

Aby toho nebolo dosť Lipšic sa ukázal ako človek neznalý práva alebo jeho mužskému egu natoľko robí problém akceptovať realitu, že jeho výtvor špecializovaný súd je mimo normálneho sveta.

A úplnou demagógiou je, že pani Ministerka Žitňanská vyhlási, že sa jedná o apolitizáciu Súdnej rady.

Plán A bol disciplinárne stíhať sudcov a keďže ten plán nevyšiel, tak začali robiť toto a každý kto za tú novelu hlasoval sa zároveň usvedčil, že je napojený na korupciu.

Každý, kto hlasoval za túto novelu by mal prísť o mandát, pretože prisahal, že bude chrániť ústavu a jej zriadenie. Ibaže prezident, ktorý má byť garantom delenia moci, nielenže nevystúpil proti, ale ani nemohol, pretože sa mu taký systém páči. Hneď ako mal možnosť, dosadil si do Súdnej rady vlastných ľudí, čiže je v tom s politikmi až po uši, a preto Kiska už nie je mojím prezidentom.

Tragédiu dnešnej doby vyjadruje, že žiadne médium ako tzv. siedma veľmoc, ktorá má pozerať politikom na prsty, sa ani nepokúsilo o nejakú kritiku.

Keď  si prečítate moje predchádzajúce články, otázka je či na Slovensku niekedy demokracia vlastne bola?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?