Sulík označil Mičeva za "komunistu" správne

Autor: ľubomír drinka | 24.6.2017 o 0:49 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

za to sa však netreba hanbiť alebo urážať. Blog rozoberajúci voľby do VÚC a prvé názory o okresnej lige.  

Mičev sa sťažoval v diskusii, že ho Sulík označil za komunistu. mohlo by sa to zdať hrubé a necitlivé, ibaže ako označiť človeka, čo také názory naozaj zastáva. Zatiaľ čo u Fica je to častokrát len predstieraná alebo len symbolická ľavicová politika, Mičev si neuvedomuje, že podľa kopírovania a vpečaťovania vzorov hlása len to, čo celý život okolo seba videl. Treba si uvedomiť, že nielen v totalite vládli komunisti, tento experiment si zažilo napríklad Taliansko. Krásna to myšlienka, keby mali malí farmári zabezpečený odber, to by sa im Banskobystrickom kraji žilo, keby peniaze ostali u nás doma, to by ste videli tú dynamiku. Môj brat podniká v tomto smere. Treba ísť na hranu zákona. Aspoň Luntner sa ukázal ako charakter a potichu protestoval.

Čo sa stalo v Taliansku, štát povedal, že všetku úrodu od súkromníkov, ktorú nebudú môcť predať po vlastnej osi, odkúpi. Skončilo to tak, že v jednej  hale  naozaj štát vykúpil všetko, čo sľúbil a keďže nevedel, čo s takým množstvom, tak hneď za halou vykopali veľkú jamu, kde tovar vyklopili a zahrnuli. Čo sa stalo. Problematika istého zisku, keďže pôda je obmedzený výrobný prostriedok, všetci posadili také plodiny, kde bol garantovaný najvyšší zisk, čiže jednu dve plodiny a ostatné potom chýbali a museli sa doviezť. Za druhé nie ste nútený dbať na kvalitu, predsa všetko vám štát vykúpi, tak ako máte vysvetliť podriadeným, že treba robiť prácu kvalitne, len Damoklov meč vás núti neustále premýšľať a zdielať idey a zdroje s ľudmi s ktorými by ste nešli ani len na pivo. Byť len antifašista a správca múzea SNP jednoducho nestačí.

Druhý extrém predstavuje Sulík, ktorý by dotácie do poľnohospodárstva najradšej zrušil, pričom tiež nevie o tom, že to nie je jeho myšlienka.

 

Po niektorých cestách som jazdil 20 rokov a že nebudú všetky výmoľy opravené ihneď to už k tomu asi patrí. Ak je nejaká cesta rozbitá alebo plot v dezolátnom stave, je to materiálny stav, a prakticky sa až tak moc nič nestane. Navyše to nezáleží len od župana, buď peniaze sú v kraji, čo súvisí so zamestnanosťou alebo nie sú, aspoň spôsob akým sa to robilo v TTSK sa zmenil.  V každom prípade a aj študentov mňa by zaujímalo skôr ako by sa jednotliví kandidáti postavili k školstvu a výberu odborov. Náš predseda samosprávneho kraja Mikuš sa pridal k Ficovmu názoru na školstvo, že štát bude robiť všetky možné nátlaky aby si študent nemohol slobodne vyberať čo bude na strednej škole študovať. Na nejaký výtlk za päť minút zabudnete, ak si pritom nepoškodíte auto, ale výber školy, to je niečo, čo vás ovplyvní na celý život. Tragédia spočíva v tom, že koho sa mal na výber, Uhliarika, Mikuša, Berényiho. Popravde nikto nevie, čo župa vlastne robí a jediné v čo môžem dúfať, že sa nebude priveľmi zadlžovať, že nebude zamestnávať svojich príbuzných, že nebude kupovať drahé autá. Kiežby by bol niekto ako Bročka. Keď bude Mikuš pokračovať v politike výberu školy, tak na protest budem voliť slušáka Berényiho alebo voliť nepôjdem.

Súhlasím s tým, čo povedal Sulík o prvej lige.

Fico vie ako to chodí, musí sa zapáčiť prointegračným novinárom a vyhovieť Šebejovi z Mostu. Sľuby a vyhlásenia nič nestoja a tí naproti nemu nebudú až takí kritickí. Byť v prvej lige je len zbožné želanie. O Baltskom priestore Slovanov sníval už Michal Hodža. Masaryk a Beneš dokonca chceli vykopať podzemný tunel pod Rakúskom aby spojili Československo s Chorvátskom. Naši novinári si neuvedomujú fakty. Od Nemecka nás delí Rakúsko, Česko a Poľsko. Spojte si český nacionalizmus(držia si korunu zubami nechtami, umelo udržiavajú kurz tak aby nespĺňali kritéria) či  Poľské velikášstvo a že Rakúšania sú Češi hovoriaci nemecky a hrdí Maďari, ktorých únia v poľnohospodárstve neposilnila práve naopak. Ukrajina vyzerá, že sa rozpadne a môže sa tak vytvoriť úplne nová geopolitická situácia. Na druhej strane stojí Francúzko a Nemecko a ich podivná nátlaková politika. A keď tento spolok už nebude mať kam cúvať, tak jednoducho odskočí a keďže Česko už zaviedlo brannú povinnosť a Poľsko zistilo, že členstvo v NATO ho robí bezbranným, prvá liga je absolútnou ilúziou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?