Študenti by nemali prehliadať personálnu korupciu aj keď je modrá

Autor: ľubomír drinka | 23.6.2017 o 17:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  66x

Je to predmostie k veľkej korupcii typu Bašternák. Zo série článkov čoby študenti mali vedieť o pozadí našej spoločnosti

Miroslav Beblavý sa označuje ako vzorový politik, ale po škandále Lucie Žitňanskej som si viac začal všímať aj jeho a porovnám ho s Ficom.

Podľa aktualít.sk Beblavý tvrdí, medzi rokmi 1996 až 2002 mal príjmy z prekladateľskej činnosti, novinárstva, štipendií na zahraničných univerzitách, konzultačnej činnosti pre medzinárodné inštitúcie a zamestnania v mimovládnej organizácii INEKO.

Ja by som Beblavého opýtal, čo preboha prekladal a hlavne pre koho aby si aj ostatní študenti mohli kúpiť dom hneď po štúdiách a nemuseli si brať hypotéku na tridsať rokov. Novinárstvo je slabo platená práca a za dva roky aj keby pracoval na plný úväzok, tak nemá šancu toľko zarobiť. Učenie je len opakovanie toho, čo už vieme, prečo by si dali radiť ekonómovia s praxou od absolventa, či dokonca študenta Miroslava Beblavého. To v INEKO tak dobre platia?

Beblavý sa podieľal na založení Ústavu verejnej politiky Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského a hádajte, kto tam pracuje? Jeho manželka Emília Sičáková Beblavá. a títo dvaja napíšu prácu o korupcii(SIČÁKOVÁ – BEBLAVÁ, BEBLAVÝ 2009) a aj  ju prednášajú. Navyše ona pracovala predtým Transparency International, bez nejakej konšpirácia naozaj je platená od Sorosa, to znamená, že Beblavý nikdy nemôže dostať bezpečnostnú previerku. Čiže táto práca prakticky pochádza od tretej strany.

Beblavý má veľmi blízko k ministerke Lucii Žitňanskej, ktorú Beblavý ospravedlňoval, že ona sa predsa snaží v tej vláde zo Smerom. A čo urobila Ministerka, udelí dotáciu mimovládnym organizáciám.

A kde pôsobí skoro celý život pani Žitňanská? Jasné, Komenského univerzita.

Fico, Danko, Ľudmila Ficová, Gašparovič, Radičová, Kaliňák, Lipšic, Čarnogurský, Cuper, Mečiar síce diaľkovo, Jaroslav Svechota, ale tiež všetci absolventi Komenského Univerzity. A keď sa stanú ako  politici  pre spoločnosť neprijateľní, tak oni idú prednášať a skúšať študentov na túto Univerzitu. To si predstavte ako môže nejaký študent byť kritický voči politikom, keď chce bez problémov doštudovať?  Si zoberte tú Martu, ktorá bola u Hríba, práve teraz má štátnice a v komisii môže sedieť niekto, proti komu protestuje alebo kto je priamy príbuzný politika. Navyše ten plat učiteľa by mohol poberať niekto iný. Asi nenájdete takú Univerzitu, ktorá by vyprodukovala toľko pochybných politikov. To si predstavte, že by za komunizmu alebo po páde komunizmu chodil prednášať Miloš Jakeš.

Teraz mi povedzte, nie to len premyslený elitársky korupčný tunel, cyklus trvajúci 10-15 rokov?

M. Beblavý nikdy neprišiel s ničím, čo by predtým niekto iný niekde neuverejnil a aj najnovšie si požičal nápad od portálu pracujúca chudoba. Toto by ako dobrý študent už mal vedieť. Keby si Beblavý niekedy hľadal prácu cez portál, určite by stým už prišiel skôr. Ibaže on si nikdy nemusel. Všetko má cez kontakty.

Všimnite si, že sa nikdy nevyjadril k tomu, že búračka demokracie Žitňanská je neprijateľná. Jeho strana nemá žiadneho človeka, ktorý by mal zastávať post ministerstva a čo sa stane? Hrajú nám tu divadlo, že Žitňanská asi pre nezhody so Smerom odstúpi z postu? V skutočnosti je to len preto aby v budúcej vláde sedela opäť ako ministerka spravodlivosti v novej strane. Ja by som sa nečudoval, však Beblavý má titul BC. z divadelnej réžie. A asi je len otázka času, kedy bojovník proti korupcii Oto Žarnay, vstúpivší do jeho strany aj keď mesiace predtým tvrdil, že chce odísť z OľaNO aby sa mohol venovať komunálnej politike, začne prednášať na tejto univerzite. Hold u Matoviča sa asi takéto niečo vybaviť nedá.

A teraz si spojme tri veci v jadre budú lepšie eurofondy (percento spoluúčasti) ako mimo neho, Fico chce zrazu prvú ligu aj keď toto je jediné o nej známe. No a Beblavého strana prehlásila,že by chcela robiť  politiku ako CDU.

PS: na dôvažok  ďalší absolventi  Univerzity Komenského: prokurátor, Ficov spolužiak, Jaroslav Čižnár, Lucia Kurilovská rektorka akadémie Policajného zboru, Dobroslav Trnka bývalý prokurátor

Spolužiaci Ľubomír Fogaš a  Čarnogurského prokurátor Martin Lauko, Milan Hanzel generálny prokurátor modrých, Gašparovičov učiteľ Milan Čič.

Protestovať proti korupcii je v tejto krajine naozaj ťažké.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?