Pentamatrix alebo pálenie peňazí v kozube

Autor: ľubomír drinka | 14.10.2014 o 22:55 | (upravené 17.3.2015 o 20:18) Karma článku: 7,54 | Prečítané:  642x

Všetko, čo má svoj začiatok, má aj svoj koniec. I keď film Matrix bol sci-fi, niesol v sebe jedno posolstvo, ktoré bolo tak trochu ukryté.  

V tejto ukážke stačí zameniť Matrix za Pentu.

Základná poučka všetkých žralokov je, že keď kupuje majetok firmy, mal by mať takú hodnotu aby sa firma dala rozpredať. Akú majú noviny hodnotu?

Vezmime budovu ako hardware a ľudí za software. Ak odíde jadro systému, zvyšok je len kus železa a pár podporných programov, ktoré však nebudú schopné riadnej činnosti. Ostane funkčný bios, ale nikto si nekupuje PC kvôli biosu.

Kúpiť noviny a časopisy a vedieť pritom, že vzápätí stratia hodnotu, je nefalšovaný dôkaz o tom, že Pentu nezaujíma rozvoj žurnalistiky, ale jej ovládnutie. Pamätáte na Gordona Gecka s ozdravným plánom pre aerolinky, a potom ako chcel predať lietadlá mexikáncom?  Keď zistil, že akcie klesajú a odbory pôjdu proti nemu, tak vycúval? Penta to neurobí.

Preto úplne chápem odchod Sme-novinárov. Nie je inej cesty.

Penta si minulosť nemôže kúpiť. Chce však zabrániť, keď by náhodou nejaký kostlivec vypadol zo skrine, aby bolo čo najmenšie riziko, že si niekto spojí dve a dve dohromady a napíše malú, ale dôveryhodnú správičku. Posledné vystúpenie ministerky zdravotníctva s PPP projektom, u mňa vyvolalo dojem, že tentokrát sa pripravuje niečo väčšie ako doteraz a že tých budúcich kostlivcov nemajú kam schovať.

Tiež sa ukázalo, že média ktoré majú málo vlastníkov, budú vždy zraniteľné a či by nebolo lepšie mať  tisíce akciových vlastníkov?

Tento rok je zvláštny tým ako sa mocným nedarí.a ja verím, že to nakoniec dopadne úplne inak. Nebude to hneď zajtra ani o týždeň ba ani o mesiac. Nezostáva nič iné ako poďakovaťsa redakcii SME za odvedenú prácu, aj za to, že sa pustili do projektov s neistou budúcnosťou. Koniec koncov za najúspešnejší blog.

Dúfam, že o 20 rokov nebudem musieť vysvetľovať v ponurom byte, kto alebo čo je to Pentamatrix.

A tým sa zároveň lúčim aj ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.


Už ste čítali?