Igor, ako to teda bolo?

Autor: ľubomír drinka | 5.8.2014 o 13:50 | (upravené 10.9.2014 o 8:38) Karma článku: 10,23 | Prečítané:  2550x

Predtým  ako Igor zverejnil nahrávku s Radoslavom Procházkom, nadhodil túto tému v diskusnej relácii v STV. Bolo vidieť na ňom určité emócie, keď hovoril o možnom zneužití financovania kampaní. Niečo, čo nemohol povedať na plné ústa. Verejnosť si dovtedy myslela, že strana či združenie, ktoré má transparentný účet, je čistá. V tom momente som nevedel o čom hovorí. V Česku už mali jednu kauzu s legalizáciou čiernych peňazí cez informačné novinky, Hradčan. Avšak, nečakane ukázal prstom na Procházku.

Trochu som sa pohral s audio-stopou tej nahrávky.

Musím povedať, že je kvalitne spracovaná, napriek tomu tam autor tam nechal stopy. Práve a iba inkriminované dve časti, majú veľké množstvo úprav, respektíve orezaných častí. konkrétne od 4:05 do 4:45 a potom od 5:13 po 5:49. je ich tam toľko, že sa nezmestia na obrazovku.(táto prvá ukážka nedokazuje vkladanie nahrávky, ale úpravu orezaných častí tzv clipping, časť zvuku, ktorá je príliš hlučná na to aby, bola  zaznamenaná, teda vrcholy sú  orezané). Toto skrátka bola návnada, pre autora tej nahrávky.

Od začiatku prezretia nahrávky mi bolo jasné, že jednoznačný dôkaz úpravy tam nie je. Ako som povedal na začiatku, bola kvalitne urobená. Táto stopa však je pravá, ale ako hovorím, nie je to dôkaz. Týka sa však iba 5:13 - 5:49.

Potvrdzuje to Procházkove slová, že nahrávka bola upravovaná a niektoré časti tam chýbajú. Naopak slová, že Matovič  nahrávku účelovo nezostrihal a Procházka klame ako polopravda.

Mám trochu problém s Matovičovou tézou o skorumpovanom politikovi. Nahrávka totiž vôbec nenaznačuje skorumpovanosť, ale finančnú manipuláciu-optimalizáciu, bez bločka. (Matovičov slovník-zlodej).

Potom mi nesedí, to jeho vyhlásenie, že niekto veľmi chcel aby sa nahrávka objavila cez leto. Nahrávku mala, generálna prokuratúra a I. Matovič. Keď si ju nepustil ty, tak kto? Generálna prokuratúra? Judr. Jaroslav Čižnár? Lož má krátke nohy. Povedzme si otvorene, Igor Matovič sa bál stíhania, a tak si pomohol " youtube" užívateľom Petrom Kováčikom, ktorý uverejnil až jedno video, aby sa vyhol prípadnému trestnému stíhaniu.

 

Ako to vždy býva, pravda je niekde uprostred. pozrime sa na výsledky volieb do VUC.

č. 7Vladimír ButkoKDH, SDKÚ4782
č. 7Štefan BošnákKDH, SDKÚ4465
č. 7Augustín HambálekSmer4059
č. 7Ľubomír AntalSmer4015
č. 7Bystrík StankoSmer3958
č. 7Katarína JelačičováSmer3810
č. 7Jozef PobieckýKDH, SDKÚ3806
č. 7Marta GubrickáSmer3718
č. 7Silvia HojerováSmer3583

a u poslancov mesta Trnavy, sa asi neočakáva iný výsledok v blížiacich sa voľbách do obcí.

Pri prezidenstkých voľbách sa ukázalo, že Procházka má v Trnave slušnú cca 19 % podporu.
Parlamentné voľby sú ďaleko a skôr mi príde, že po ohlásení Siete postaviť  v Trnave vlastných kandidátov, by sa možno o 10 hlasov OĽaNO neušlo miesto v zastupiteľstve.

Mňa osobne pobavilo Procházkove šermovanie so šálkou kávy. Tam celkom dobre vidieť, že R. Procházka si je vedomý niektorých "akože rečí", a že sa v ňom miešali pocity rovnako ako pri vysvetľovaní peňazí mimo transparentný účet. To aj vyvracia tvrdenie o chladnom a vypočítavom človeku.

V nahrávke ani raz nebolo spomenuté, že nejaké peniaze reálne išli bez bločku.

Vlastne mohol povedať "skutok sa nestal". Totiž rovnako ako gorila, bol to prepis toho, čo by mohlo "akože" byť.

Potom je dosť ťažko urobiť nejaký záver k tej editovanej  pasáži, keď neviem, či napríklad to "Uhmm" nebolo použité z tretej časti nahrávky.

Otec Kennedymu povedal: " Nezáleží na tom aký si človek, ale ako, čo povieš voličom aký si človek."

Igor Matovič to trochu prispôsobil, avšak nemám mu to za zlé, pokiaľ by z toho vzišiel poriadny zákon na kontrolu financovania politických strán. Nielen počas kampane, ale počas celej existencie strany. ale toho sa asi od politikov nedočkáme. Preto by malo byť referendum o politickej kampani. .

Inak, je to len mlátenie prázdnej slamy..

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?