Kam až som to klesol? Či ? Falošný blogger zareagoval

Autor: ľubomír drinka | 26.5.2014 o 20:06 | (upravené 11.6.2014 o 18:08) Karma článku: 2,95 | Prečítané:  922x

Na môj článok karuselový podvod s citáciami v denníku Pravda zareagoval falošný blogger A. Kemény v článku  "kam až klesnú "obhajcovia" lišpica". A. Kemény šíri svoje články, kde sú menej prísne pravidlá na identitu bloggera. Napríklad Blog Hospodárske noviny, Pravda. a prispeva tiež na anti-stránku lipšic.net. Všetky články sú výlučne namierené proti Lipšicovi. V drvivej väčšine sa týkajú financovania strany NOVA. Po prevalení káuz a financovania SDKÚ, je naozaj potrebné každú stranu dokopať k transparentnosti. Pri župných voľbách sa ukázalo, že NOVA nemá tak úplne snahu byť takou stranou.Vo svojich blogoch som ani raz nevyjadril podporu NOVA a napriek tomu ma nazve "obhajcovia" lipšica. Ako keby za mnou stála celá skupina autorov. A tiež som vytkol objektívnu zodpovednosť, pod ktorú sa podpísal. To na ukážku ako A. Kemény píše.  Pozrime sa ako snaží môj článok znehodnotiť.

"kam až klesnú "obhajcovia" lišpica".

Keď človek začne písať musí mať nejakú motiváciu, jeho prvý článok na lipšic.net je uverejnený 13.5.2013. Práve vtedy prebiehal naplno spor Macejka - Čentéš a práve sme sa dozvedeli  o Glváčovej podpore tých, čo podľa informácii z článkov Toma Nicholsona tunelovali VSS. Niektoré veci som len naznačil, pretože je tam viacej vysvetlení a nenapísal som to na tvrdo.

Z jeho vyjadrení je zrejmé, že  pracoval pre štátnu službu v Bratislave a píše pod pseudonymom, lebo nie je samovrah a z práce odišiel  nedobrovoľne do súkromnej sféry.

Použijem rovnaké členenie ako A.K.

a)

Vyjadrenie A.K: "No osobne ja na tom nevidím nič zlé, keď novinár zareaguje na informácie v blogu, ktoré sú preukázateľné." Zabudol dodať, že má na mysli len svoj blog ako som povedal zverejnenie daňového tajomstva je trestné. Iných za zverejňovanie kritizuje. Odkazuje sa pri tom na zverejnenie komunikácie, ktorú zverejnil Lipšic. No hej, ale to nie je trestné. Všetka komunikácia v štátnej správe, pokiaľ nie je utajenou skutočnosťou, či tajomstvom zo zákona, dá sa na základe infozákona vymôcť. Ak mu to aj niekto zo zboru poslal, nie je to trestné.

Masarykovi prišlo uznesenie od policajnej vyšetrovateľky do jeho rúk, predpokladám, že o vymyslenú osobu nepôjde. Teda fakt pravda. pekný príklad ako miešať dôkazy s fikciou.

Je jasné, že rovnako ako A.K., tak aj Masaryk je pseudonym, Ak by aj dostal, nejaký list, tak ho zverejniť nemôže, lebo by tam bolo pravé meno, čiže dôkaz nevidel a keďže nikdy nemožno vylúčiť, že celé lustrovanie si  mohol vymyslieť, je teda nesprávny predpoklad A.K., že o vymyslenú osobu nepôjde.

b)

Evidentne som sa odkazoval dobre, keďže A.K. klamal o svojej identite. Ako neskôr priznal, Adam Kemény je pseudonym a teda falošný blogger. K tomu sa neprizná a nevyvráti ani jedno slovo, ktoré by som očakával, že sa dá napadnúť. Tej vete sa naozaj nedá nič vytknúť, pretože narozdiel od A.K. nemiešam fakty s úvahou, ale veci jasne oddeľujem a pomenúvam. 

Ďalej ma vyzýva aby som si radšej prezrel lepšie jeho dokumenty. Nevidím dôvod. Tvrdenia, že spájam dve konkrétne pracovníčky so Smerom-SD, považuje za dôkaz nepravdivosti úvahy. Pán A.K. a kde som to tvrdil? Nikde. Ja si teda fakt nemyslím, že by pracovníčky úradu, ktoré vedia čo hrozí, za zverejnenie daňového tajomstva A. Keménymu poslali nescenzurovaný list s obsahom daňového tajomstva.

A že by ho zverejnila firma, ktorej služby platí Lipšic?

Naopak je jasné prečo treba oficiálny zoznam politických nominantov v štátnej správe.

 No tak povedzme si otvorene, či sa daňové riaditeľstvo v posledných rokoch a nielen za tejto vlády,  nezneužíva na politické ciele ? (Tým nemyslím úrok z omeškania10,80 €).

Nevie mi správne, asi naschvál, napísať meno a citovať z článku. Hovorí o "informačnej karuseli".  či to má byť narážka na niečo, alebo pokus o dehonestáciu, neviem.

Tvrdenie: Ak už sme pri tom, redakcia mi neraz mazala moje príspevky, keď z jej pohľadu nespĺňali pravidlá blogovania. Takže rozprávať o mojom prepojení s denníkom Pravda nemá význam. je neoveriteľné. Za  zverejnenie daňového tajomstva, nielenže článok nestiahli, ale sa naň Pravda odkazovala.

Potom tam niečo splieta  čo nesúvisí s článkom. V skutočnosti A. K. sa odkazuje na Masaryka, píše na lipšic.net, lipšic.net na Masaryka a nakoniec  v jednom článku napíše: Ak som dodnes si nebol na 100 % istý, že VŠETKO uvedené na www.lipsic.net je pravda, tak po dnešku už si to myslím.  Odkazovať sa čiastočne aj sám na seba a mať za spoluautora  pod "menom" Milana Štukovského, ktorý je tvorcom lipšic.net, to je informačný karusel na druhú.

Hneď v úvode sa takto vyjadril:

„Nikdy som Štefana Harabína nejako nemusel, ale po dnešku si získal moju úctu. Fakticky potvrdil to, o čom som neraz písal ja a iní blogeri. A koho myslíš tým slovom iný, sám seba ?

V najnovšom článku zase porušil listové tajomstvo, keď zverejnil emailovú komunikáciu G. Grendela so SME. Pravdupovediac, chcel by som vidieť ako sa  A.K. bráni na súde proti obvineniu zo zverejnenia daňového a listového tajomstva, ak by mu predsedal práve Štefan Harabin. Odchytiť emailovú komunikáciu sa dá, ale chce to veľa voľného času a dosť skúseností a niekedy musí hacker aj fyzicky vojsť do budovy, alebo využiť WIFI v okolí. To ma zase privádza na nedávne útoky na portál sme.sk  Aj tak sa dá preniesť trójsky kôň na odchytávanie komunikácie. Ale na taký útok treba peniaze. Že bych dal niekto z vlastného? Pochybujem.

Peniaze použité na prevádzku lipšic.net, písaná vo wordpresse, sú takmer zanedbateľné. Podľa   godaddy.com, kde je stránka zaregistrovaná a hostená, je za registráciu domény potrebné zaplatiť 2,49 € a za prevádzku do 25000 návštevníkov  0,79 € mesačne.

Pozrel som si staršiu reportáž TA3 , ktorá reagovala na informácie bloggera Tomáša Janouška a začína mi byť jasnejšie odkiaľ vietor fúka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?