karuselový podvod s citáciami v denníku Pravda

Autor: ľubomír drinka | 18.4.2014 o 15:45 | (upravené 14.9.2014 o 9:05) Karma článku: 13,20 | Prečítané:  1982x

V predvolebnej debate R. Fico používal citácie z novinových článkov. Citovanie vlastných článkov by asi v televízii nevyznelo veľmi dobre, avšak ako pustiť nejakú informáciu, aby si ľudia nespájali so stranou SMER-SD? Začalo to falošnými diskutérmi, pokračovalo falošnými blogermi. Ako by to vyzeralo, keby veľká strana musela v televízii citovať blogera? Ako oklamať google, aby sa takéto články objavovali na prvých pozíciách ? Ako dostať daňové tajomstvo von a tak aby to vyzeralo dôveryhodne, aby to nebolo zase, že premiér našiel niečo na svojom stole a nevie ako sa to tam dostalo? Riešením sú karuselové citácie, na konci ktorého je ako hovorí SMER-SD štandardné médium. Tí čo nemajú prístup k "neštandardným médiám", alebo nemajú čas preverovať každú informáciu, podvedome preberú informáciu a v prípade rozhodovania pred voľbami, môžu mať na pamäti: "však niekto-niekde  vtedy uverejnil."

Avšak to nestačí. Denníky nemajú veľký náklad. V správe o predaji denníka pravda je uvádzaných asi  66000 kusov denne a každé vydanie si prečíta asi 305-tisíc ľudí ak by sme to porovnali s úspešnosťou novinovej reklamy 5-16 %, zámer sa môže ľahko minúť účinkom.  Ďalší článok v karuselovm podvode môže byť televízia, ktorá potom použije vo svojom príspevku informácie z denníka Pravda. Čím sa zlegalizuje podvodne získaná informácia. Potom niektorý politik, alebo politológ poukáže v televíznej diskusii, že o daňových únikoch by nemal  hovoriť niekto, kto neplatí dane načas.

V článku Lipšic nevysvetlil 8 tis. príjem sa autor Peter Kováč odkazuje na blog. V článku radšej nespomenie meno falošného bloggera Adama Keményho, ktorého články nadväzujú na ďalšieho falošného bloggera Martina Masaryka a jeho blogy na blog.sme.sk, kto zarába na Lipšicovu hlavu. Samotný Peter Kováč, podľa profilu ešte študenta, (v roku 2011 študent 3. ročníka) bol podľa podkladov čas.sk napichnutý VOS za ministra  pána Galka. Zaujímavé však? Prečo by sa zaujímalo vojenské obranné spravodajstvo o nejakého študenta? Posledná správa ktorú na google nájdete, je odvolanie Galka z funkcie a tam celá kauza skončila. Prestali sa zjavovať interné dokumenty VOS, prestalo sa o tom písať. Práve Peter Kováč overil hodnovernosť prepisov odpočúvania, ale keďže súdny príkaz sa nemôže zverejniť, môžeme tu mať prípad karuselového podvodu s citáciami, na konci ktorých bola tlač a televízia. Keď to vyšlo raz, prečo to nezopakovať ?

Trocha som odbočil. V blogu G. Grendela o falošných blogeroch figuruje aj Adam Kemény. Ak teda zoberieme, že Adam Kemény neexistuje, ale je produktom marketingu SMERu-SD a keďže originály dostávajú len dva subjekty: daňový úrad a Lipšic, dostávame sa k podozreniu, že vláda v rámci predvolebnej kampane zverejnila prostredníctvom denníka Pravda daňové tajomstvo.


Zjednodušene povedané, daňovým tajomstvom sú informácie, ktoré získali daňové úrady,resp. daňové riaditeľstvo od niekoho z daňového priznania alebo pri daňovej kontrole. zdroj via iuris

(1) Kto vyzvedá obchodné tajomstvo, bankové tajomstvo, poštové tajomstvo, telekomunikačné tajomstvo
alebo daňové tajomstvo v úmysle vyzradiťho nepovolanej osobe alebo kto také tajomstvo nepovolanej osobe
úmyselne vyzradí, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

 

(3) Odňatím slobody na štyri roky až osem rokov sa páchateľpotrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a získa ním prospech veľkého rozsahu, alebo
b) ako člen nebezpečného zoskupenia.

Denník Pravda sa takýmto karuselovým podvodom  snaží vyhnúť možnej  trestnej zodpovednosti. Súčasná polícia by vyšetrovanie zastavila, keďže blogger neexistuje. Otázka je, či sa však volebným úspechom a priamou finačnou odmenou za volebný výsledok, nenaplní podstata trestného činu ?

 

Denník Pravda v roku 2010 získalo cez spoločnosť florena a.s. J&T . Vydavateľ Pravdy je Perex a.s.,

 

ktorého akcionárom podľa foaf je Ing. Juraj Široký.a taktiež plastiky Nitra, ktorú viedol Jahnátek,

 

ktorý vedie k staršiemu sme.článku.

 

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?