Volebné Konšpirácie profesionálov a prezidenstké diskusie

Autor: ľubomír drinka | 19.3.2014 o 14:50 | (upravené 6.12.2015 o 8:34) Karma článku: 11,13 | Prečítané:  1069x

Viktor Stromček, ktorý je kontroverzná postava, keďže svojho času obstaral 4 kamery za 330 tisíc. eur vyhlasuje, že pani Mezenská má také veľké sympatie autodopravcov, že kvôli nej idú štrajkovať proti mýtu.

Ta3 konšpiračne spája pána Kisku s nejakou pani, ktorá vydala nejakú knižku a hmlisto spája  "like" na facebooku so scientológiou. To, že tam má  Dalajlámu, či Róberta Bezáka, Ta3 nenecháva na pochybách, že pani sa netají, že je fanúšičkou zakladateľa scientológie R. Hubbarda. Hneď na to vytiahnu stránku istej pani MVDr., čiže veterinárky, rovnakého mena, bez toho aby si overili, či daná osoba je totožná s autorkou knihy, Vykupiteľ duší. Kniha samozrejme absolútne nesúvisí so scientológiou. Zároveň sa na obrazovkách odohral predvolebný boj a ja sa spätne obzerám, kde konkrétne kandidáti urobili chyby.Tak to máme trochu o profesionalite médií a teraz sa chcem venovať televíznej diskusii a debate. Malé gestá a mimiky takzvaná neverbálna komunikácia je jeden z prostriedkov, ktoré nás voličov ovplyvňujú. Spomeniete si napríklad na Busha ako pri preslove svojo rivala pozrel na hodinky a voliči sa sním v tom momente stotožnili?

12.3.2014

Pri televíznej debate RTVS diskusia o "úžere". Moderátor sa mierne nesmelo pýta: "kedy ich ukážete pán premiér?" Je na ňom vidieť, že od moderátora takú otázku nečakal, pohľad mu skĺzne v bok, kamera sa rýchlo prepne na bočný pohľad, aby nebolo vidieť momentálnu emóciu. Divák čakajúci jasný úder, je  sklamaný, čo následne zaklincuje Procházka: "slovo úžera je príliš prísny odsudok, na spôsob jeho podnikania." Premiér stráca body.

Počas premiérovho prejavu o súdnictve, kamera zaberá Procházku, ktorý usmievajúc krúti hlavou. Bod pre Procházku a jeden bod pre kameru.

Premiér sa obracia na Kisku. s témou registrované partnerstvá a dúfa, že sa mu loptička nevráti späť. Kiska vhodne reaguje a pridá aj čosi navrch s čím premiér nepočíta. Kiska získava body. Napriek tomu, že túto tému prehral, pokúsi sa o druhé kolo v debate na Markíze.

Asi po hodine prichádza otázka na Hrušovského: "ako konkrétne to tým rodinám pomôže? On odpovedá: "budú mať ústavnú ochranu." divák samozrejme čaká, že sa konečne dozvie zmysel, prečo "je KDH schopné urobiť preto všetko", ale vidí len to, že sa točí stále v kruhu a nič konkrétne nepovie. Tu je jeden z momentov, kedy Hrušovskému padajú preferencie.

 

Debata na markíze

prvá časť.

Hrušovský na otázku značky Dobrý anjel odpovedá: "Anjel nemusí byť len dobrý, ľudia sme rôzni /teraz príde skloňovanie/ dobrý, zlý, lepší. Ďalšia chybička, za ktorú stráca.

Fico tesne pred koncom prvej časti je bombardovaný od Puškárovej na tému registrované partnerstvá, keďže v iných krajinách sú sociálni demokrati liberálnejší.

Fico odpovie cudzie slovo: "to je taká MATRA."

Pán premiér je to Mantra. podľa oxford slovníku aj (statement or slogan repeated frequently) často opakované stanovisko, alebo slogan

V druhej časti si premiér protirečí, keď najprv chce dopodrobna počuť akého vyznania je Kiska, vzápätí však svoju vieru považuje za čisto osobnú vec. Neskôr aj Hrušovský to považuje za svoju osobnú vec. Pri podobnej otázke na Kňažka pripomína Puškárová, že všetci traja to chceli vedieť o inom kandidátovi, a teda pán Kňažko by sa mal tiež vyjadriť o svojej viere. Bod pre moderátorku, mínusové body pre Fica, Hrušovského a Kňažka.

V tretej časti Hrušovský sa pýta Kisku, Nerozumie ako sa dá zarobiť, ak nie na chudobných zákazníkoch?.

Kiska: "Spoločnosti negenerovali veľký zisk, ale zarobil na ich predaji." Ak Hrušovský poznal odpoveď, tak sa nemal pýtať. Naopak ak ju nepoznal, divák to vidí ako neznalosť. Hrušovský opäť stráca preferencie.

Procházku oslovuje moderátorka či by sa nechcel vyjadriť k tzv. úžere. Zo situácie cítiť, že tu môže pohorieť, ale Procházka odpoveďou prekvapujúcu zatieňuje predchádzajúcu debatu a získava body.

V závere 3. časti to Premiér od Kisku schytáva za súdnictvo. Kamera vydarene prestriháva na premiéra lapajúceho po dychu (24 min). Súboj opäť prehráva.

Na konci debaty v markíze premiér zopakuje vetu: "veľmi sa bojím aby situácie typu, že môže prísť ku konfliktu typu V. Mečiar a prezident Kováč, toto ja nechcem.

Ale čo to vlastne má byť?


z denníku Pravda: O SDĽ sa v kuloároch hovorilo, že je ochotná podporiť Kováča výmenou za post šéfa Najvyššieho kontrolného úradu pre svojho nominanta.

Voľby sa konali 15. februára 1993 a Kováč v nich nemal protikandidáta. V prejave pred hlasovaním sľúbil, že bude prezidentom všetkých občanov. Denník Pravda vyniesol z tohto prejavu do titulkov „dôraz na potrebu sociálneho zmieru".


Zaujímavé historické analógie o sociálnom zmieri a šéfovi NKÚ. Teda to, že kandidát prezidenta pochádza z tej istej strany, nebolo zárukou sociálneho zmieru medzi nimi.

Okrem iného, Kováča vtedy poslanca za HZDS, zvolil parlament s podporou aj iných strán ako HZDS v tajnej voľbe, za prezidenta. Fico bol poslancom za SDĽ od 1992 a vzhľadom na možnú dohodu SDĽ, v tajnej voľbe tiež možno hlasoval za Kováča. V júli 1993 bol vymenovaný posl. za HZDS napost šéfa NKÚ Marián Vanko, avšak už po 8 mesiacoch ho  vymenili za posl. SDĽ Jozefa Oleja. Toto sú tie skúsenosti o ktorých Premiér stále hovorí?

V prípade, že sa stane prezidentom, tak ako aj sám hovorí, predpokladá dobrú komunikáciu a dobré vzťahy s budúcim premiérom. V takom prípade asi syna za hranice nezavlečú.

Potom je len jedna možnosť, ak sa nestane prezidentom. V prípade, že  budúci prezident neurobí to čo chce, zavlečie mu dcéru, alebo syna ?

V posledných dňoch sa stále opakuje prepojenie pána Kisku na scientológiu.

Aj keď táto téma už je vyčerpaná, premiér v nej stále pokračuje. V súvislosti s tým, že prezident, ktorý vlastne reprezentuje aj ústavu SR a tá hovorí, že sa SR neviaže na žiadnu ideológiu či náboženstvo, ma privádza k myšlienke súvisiaca s mojim iným blogom : pripravuje si dôvody pre predsedkyňu ÚS pre nevymenovanie?

Len tento krát sa nebude odkazovať ako prezident na biele na čiernom z článku RSS, ale na informácie z letáku červeno-bielo-čierne na červenom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?