Absurdnosti Paškových pravidiel pre médiá

Autor: ľubomír drinka | 30.1.2014 o 17:30 | (upravené 1.2.2015 o 20:38) Karma článku: 20,39 | Prečítané:  884x

Pozrime sa na zavedené pravidlá a či človek čo absolvoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, študijná kombinácia marxisticko-leninská filozofia, v kombinácii s marxisticko-leninskou estetikou. (zdroj wikipedia) je aspoň schopný napísať pravidlá, tak aby to vyhovovalo zákonom. Keďže sa malo jednať o zvýšenie bezpečnosti z dôvodu možného požiaru, tak by dokument asi nemal znieť pravidlá pre zástupcov médií. Koniec koncov, určitý režim registrácie osôb v budove bol aj doteraz. Je zaujímavé, že obdobne sa zachovali voči pohybu občanov resp. vstupu na balkón a myslím, že okrem Heleny Mezenskej a pána Galka nikto výraznejšie neprotestoval. Hneď prvý bod je zlý. Stačí totiž iba požiadať o akreditáciu a musia umožniť vstup do budovy.

Bod 1.Vstup do budovy NRSR a Kancelárie NRSR je povolený len zástupcom médií, ktorí požiadali o akreditáciu.

Takže body 2-5, ktoré pojednávajú kde a ako akreditáciu dostať, strácajú zmysel, keďže podmienky netreba splniť, stačí požiadať.

V 1. sa hovorí o zástupcoch médií, tlačový zákon taký pojem nepozná, navyše Internetové stránky totiž tlačový zákon chápe ako plnohodnotné médiá len vtedy, ak ide o elektronickú mutáciu bežnej tlače čiže označenie zástupci médií je nesprávne, najmä ak podľa 2. má vlastniť platný redakčný preukaz.

Pavol Paška sa pri kauzách alkoholu, vyjadril, že je nedôstojné aby poslanci fúkali. Takže bude sa považovať aj otázka zástupcu médií :"pili ste?" za nedôstojnú a podľa bodu 6. a 7. bude zástupca média zbavený akreditácie?

Pracovníci médií sa zdržia konania, ktoré je v rozpore s dôstojnosťou ústavodarnému a zákonodarnému orgánu SR.(skrátená verzia)

7. bod hovorí, že stačí predpoklad narušenia rokovania... ,aby bol zástupca média vyvedený z rokovacej miestnosti. Takže aha tam je ten známy investigatívny novinár a u neho je predpoklad narúšania, tak ho hneď ručne-stručne vyvedieme? Super. Ako z filmu  minority report.

8., 9. a 10. známe pravidlá o zákaze pohybu a vyhotovovania fotografií.

Ak boli vstupy na kartu vytvorené pre monitoring osôb,  v súvislosti s rýchlym vyprataním budovy v prípade požiaru, tak ako sa dopracovali k tomu, že na rokovanie výboru smú ísť len v sprievode oprávnenej osoby? Ako súvisí bod 10. možnosť požiaru so zákazom fotografovania osobných dokumentov na stoloch? Odpoveď je: "nijako". Jednoducho to tam vPaškovali.

11. zo zástupcov médií sa zrazu stávajú osoby/subjekty, ktoré keď akýmkoľvek spôsobom narúšajú činnosť parlamentu, priebeh zasadnutí parlamentu a jeho výborov, vyvedú von, respektíve stratia akreditáciu. Kýchnite si a akreditácia je fuč. Kýchnite si 2 x a akreditácia Vašej redakcie je fuč.

12. hovorí o vyvodení dôsledkov pre dotknutých zástupcov médií a verejnosti.  Viete kto je zástupca verejnosti? Poslanci!

Takže ak poslanec neuposlúchne Pašku, aby opustil rokovací pultík, môže ho ochranka vyviesť a už nikdy nevpustiť do parlamentu!

 

  • Kancelária NR SR si vyhradzuje právo neudeliť akreditáciu žiadateľom, ktorí pôsobenie v NR SR nevyužívajú na publikačnú činnosť. Kancelária NR má právo požiadať o preukázanie aktívnej publikačnej činnosti.

Ako budú. tí čo len zbierajú informácie respektíve "včera som bol prijatý do zamestnania" preukazovať publikačnú činnosť? Je to v priamom rozpore so základnými ľudskými právami a rovnosťou pred zákonom.

Keď už sme pri tom kde zostalo právo občanov zúčastňovať sa na  správe vecí verejných priamo alebo prostredníctvom svojich zástupcov (volebné právo) ? Hm?

Každý právnik, vie čo je to právna istota. Základom každého odobratia alebo obmedzenia práva je možnosť podať odpor a musí byť uvedená primeraná maximálna lehota počas, ktorej toto obmedzenie platí. Tento dokument, dáva možnosť úplne odobrať právo na vstup do budovy NRSR a to doživotne a bez možnosti odvolania.

Takže stále si myslíte, že ten "Paškavil" je správny?

Pán Paška malinko zavádzal novinárov, koľko ten systém dverí stál. Nepovedal, čo stál celý systém.

Je to integrovaný IP(internet protokol) systém, bez neho by dvere samotné, nefungovali.

Celkovo firme Securilas za rôzne malé opravy a prekládky, ktoré sú súčasťou technológie LENEL on Guard programovania,nastavovania, revízie ako aj IBS stáli za rok 2013 neuveriteľných

206 922,10  €

dôkaz tu

zdroj údajov

Premenovaním bufetu na závodnú jedáleň, nielenže zakázal sa "novinárom" občerstviť, ale prakticky ukázal čo preňho parlament znamená. Pre neho je to "Závod" na výrobu zákonov, kde sú poslanci robotníkmi na stláčanie tlačidiel. A to sa o tomto pánovi špekulovalo ako možnom kandidátovi na prezidenta.

Mimochodom, toto je druhý pokus na obmedzenie práv z dielne pána Pašku. V roku 2009 v tlačovom zákone jednoducho zrušili povolanie novinára,


Nemôže len tak hocikto, kto má doma nejaký televízorik a malú kamerku, sa tváriť, že on bude teraz veľký novinár a bude chodiť po národnej rade,“ vyhlásil Fico na štvrtkovej tlačovej besede s tým, že nemá problém, keď do národnej rady majú prístup štandardné médiá, bulvár či televízie. zdroj. spravy.pravda.sk


Nemôžem si pomôcť, ale toto vyhlásenie asi má popisovať činnosť investigatívneho novinára Martina Dana

Som zvedavý, či mu akreditáciu dajú aj keď bude spĺňať podmienky, alebo budú rovno predpokladať narúšanie.

Pán Fico vy ako právnik poznáte nejaký zákon o štandarných a neštandarných médiách?

Alebo zasa  niečo v štýle štandarného šťuchania?

Doteraz sa zdalo, že je v tom iba Pán Paška, ale tým, že sa pán Fico pripojil k týmto pravidlám, úplne sa diskvalifikoval ako kandidát na prezidenta.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?