Prečo je teraz pani predsedkyňa ÚS voči vyhláseniam R.Fica ticho?

Autor: ľubomír drinka | 17.1.2014 o 18:30 | (upravené 13.9.2014 o 10:13) Karma článku: 23,15 | Prečítané:  3384x

11. októbra 2013  nedalo pani predsedkyni ústavného súdu aby sa nevyjadrila ku kandidátovi na prezidenta R. Procházkovi. Ak jej to principiálne prekážalo, prečo sa teraz podobne nevysloví na adresu predsedu vlády. Predseda vlády si predsa tiež dal za hlavný cieľ nápravu justičného systému a keďže základom systému je najvyšší súd a ústavný súd, tak  je nepochybné, že použil rovnakú argumentáciu ako pán Procházka. To, že sa takto snaží odlákať voličov  R. Procházkovi je vedľajšie. Dôležité je, že to povedal a to ešte nekonkrétnejšie, čo Vám takisto prekážalo. Takisto bol obvinený z predčasnej predvolebnej kampane, ktorá podľa nej znevažuje kanditáta, lebo nedodržuje zákon o predvolebnej kampani. Prečo pani predsedníčka nie je rovnako kritická voči niekoľkonásobnej väčšej megakampani R. Fica? Alebo sa spokojila s vyhlásením, že len informuje? Nie je miesto, kde by sa na mňa neusmieval. Nestáva sa často, že by jeden inzerent mal na náhodnej  stránke dve a viac reklamy. Plus megakampaň v štýle Kennedyho,  to musí ďaleko presahovať povolený rozpočet na prezidentskú kampaň.

J.f.k.http://www.fico2014.sk/akeho-prezidenta-potrebujeme

1. fotka z prezidentskej kampane J.F.K., ART.com

2. fotka zo stránky fico2014 AKÉHO PREZIDENTA POTREBUJEME

táto fotka bola z internetu odstránená

Podobnosť čisto náhodná?

Pripomeniem pani predsedníčke ÚS, čo jej prekážalo


Záverom by som chcela pána Procházku upozorniť na čl. 104 Ústavy Slovenskej republiky:

(1)

Prezident skladá pred Národnou radou Slovenskej republiky do rúk predsedu Ústavného súdu Slovenskej republiky tento sľub: „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dbať o blaho slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín žijúcich v Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov a zachovávať a obhajovať ústavu a ostatné zákony."

(2) Odmietnutie sľubu alebo sľub s výhradou má za následok neplatnosť voľby prezidenta.

Predtým ako budúci prezident zloží sľub do mojich rúk, bude musieť presvedčiť voličov nielen o svojich odborných, ale aj o morálnych kvalitách. Znevažovanie vedenia ústavného súdu v predvolebnej kampani k nim podľa môjho názoru nepatrí.

JUDr. Ivetta Macejková, PhD


1. R. Fico najmä župných voľbách ukázal, čo si myslí o právach národnostných menších a potom sa im "poďakoval", že nevolili Maňku v Banskej Bystrici.

2. o etnických skupinách sa niekoľkokrát nelichotivo vyjadril a nevidí v nich ľudí, ktorí si zaslúžia istoty.

3. No niekoľkokrát povedal, že prezident môže byť neuveriteľne nápomocný vláde. To sa nezhoduje stým, že prezident má vykonávať funkciu v záujme občanov.

Zároveň, že bude prezidentom ľavicovým respektíve so silne sociálnym cítením. Zabudli ste už, že máte v názve Sociálna Demokracia? Alebo netušite aký je  rozdiel medzi sociálnym a sociálnou demokraciou?

Ústava hovorí, že Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu a teda prezident je nestranícky. Ako chcete zachovať dialóg a nebojovať s vládou, ak ďalšia vláda nebude lavicová?

4. Reč o troch prútoch je v priamom rozpore s ústavou slovenskej republiky.


Verejnú moc delíme (tak ako ju rozdelil Montesquieu vo svojom diele Duch zákonov) na výkonnú moc,zákonodarnú moc a súdnu moc zdroj wikipedia


Moc v štáte je nestranná, samostatná, nezávislá a rovnovážna.

Ak toto nechápete ako docent a kandidát vied mali by ste zamyslieť nad tým, či by nebolo vhodné si tituly nepísať, pretože takýmito vyhláseniami znevažujete svoju Alma Mater.

5. začínam mám pocit, že strana SMER-SD bude potrebovať ďalšie písmenko K-resťanská a keďže sa to nemôže končiť prídavným menom, tak ďalšie písmenko S-trana. čiže SMER-SDKS. A kedže ste prijali pod svoje krídla aj HZD takže ešte H-čko? A aby to bolo krajšie SMER-SSKDH?

Teda SMER-Sociálna strana kresťansko-demokratické hnutie? Dúfam, že SNS alebo robotnícka strana tam už nebude. Alebo? SMER-NSSRKDH? Ja viem, že strana nemôže byť aj hnutím, ale s tromi prútmi to pôjde.

Takže, ak bude náhodou zvolený za prezidenta a  bude chcieť dodržať to čo sľúbil, bude skladať sľub s výhradou, alebo  hneď pri prvom akte klamať?

Aby ste si ako predsedníčka ústavného súdu zachovali nestrannosť a vážnosť,  tiež by Vám to teraz nemalo dať a nevyjadriť sa. Alebo Vám išlo iba o stabilnú stoličku?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?