Skylink zavádza!

Autor: ľubomír drinka | 19.8.2013 o 13:40 | (upravené 21.11.2014 o 19:55) Karma článku: 13,16 | Prečítané:  5701x

Nie som zákazníkom skylinku, ale do poštových  schránok teraz  chodí  pekne psychologicky zavádzajúco postavený list zákazníkovi. Aby sa neplietlo, na začiatku uvedú informácie o ukončovaní podpory kariet cryptoworks a vzápätí výzvu na zaplatenie servisného poplatku a o istom odpojení pri neuhradení. Odstavce sú pekne zoradené a jednotlivé slová sú zoradené tak aby pri letmom pohľade človek dospel k názoru, že bez irdeto karty od 1.9.2013 si v TV okrem piškôrok nič nepozrie. Vzápätí je skok na balíček mini vo zľave a k nemu pripojený šek 39,4 eur. Na konci listu je, že vám pošlú novú kartu so šekom 13,9 eur ak im neoznámite, že ju nechcete. "SOI čo vy na to?".  Aký je tam ďaľší ťah? Ďalšie informácie nájdete vnútri ich časopisu. Samozrejme časopis už nie je právne záväzný a vždy sa dá vyhovoriť, že s tým nemajú nič spoločné. Napriek tomu, že som tušil ako to je, zavolal som na zákaznícku linku, na ktorú list upozorňoval. Dozvedel som sa od hlásky, že ak si nezakúpime novú kartu, tak v rámci končiacej podpory kariet cryptoworks, nebudú programy v HD kvalite ani spoplatnené programy balíčkov skylink. Samozrejme odmietnuť šek na irdeto kartu sa cez hlásku nedá.

skylinklist.JPG

Ani slovom nie je spomenuté, že staré karty budú slúžiť rovnako ďalej.

Navyše status karty "nutná výmena!" a slovné spojenie "spoľahlivý príjem".

Ak teda chcete len starý základný súbor programov bez HD, priložený šek 39,4 euro, v ktorom síce je zahrnutý aj servisný poplatok, neplatťe

1. Predchádzajúci majitelia Skylinku a CS Link predávali svoje prístupové karty s prísľubom trvalého bezplatného prístupu k ponuke základných programov, spoplatniť túto ponuku bez porušenia podmienok pri už predaných kartách by tak nový majiteľ mohol iba pre nových zákazníkov.

2. Staré slovenské a české programy pôjdu ďalej na starej karte, ak nemáte HD TV (Televízor s obrazovkou HD) tak sú Vám  HD programy k ničomu. Ak teda nechcete novú kartu oznámte to http://www.skylink.sk/kontakty-16.html?lang=sk

14.11.2013 Aj keď som ju odmietol  aj tak ju známemu poslali v neoznačenej obálke na dobierku. Týmto si myslím, že Skylink premyslene kalkuluje s tým, že ľudia v rýchlosti zaplatia a tak sa zbavia starej zmluvy.

3. Ak Vám ten šek na servisný poplatok nepošlú, cez stránku skylink musíte si ho vyrobiť podľa návodu. resp zadaním čísla karty.

napr. aj takto http://www.skylink.sk/objednavka-4.html?lang=sk&bid=20

Na SR je také heslo: "Chcete peniaze, pošlite faktúru."

Vtom, že šek na servisný poplatok neposlali vidím určitý úmysel.

4. Štát v tom neurobí poriadok. Dajte si dve a dve dokopy, ktorý minister bol s kým na jachtičke a kto je v pozadí skylinku.

5. Skylink ak niečo výnimočné neurobí, tak do 5 rokov skončí. Konkurencia s triple play ružový a oranžový resp. iný ho prevalcujú.

6. Myslím, že aj preto sa budú snažiť z toho vytĺcť čo najviac peňazí, pretože prípadné súdne žaloby neskončia skôr ako podnik skončí.  Preto sa Vám investícia akože do budúcnosti nevyplatí. Najmä noví zákazníci.

8. Ak mi niekto niečo pošle, bez objednávky, prečo by som to mal platiť?

7. Novou kartou sa ruší stará zmluva a prakticky musíte súhlasiť s novými podmienkami, ktoré  dostanete až s novou kartou.

9. Programy nemôžu obmedzovať donekonečna, potom by sa oplatilo prejsť na pozemné DVB-T.

nie že by som chcel robiť reklamu, ale základné programy by mali byť na 80 % slovenska

kanál STV1 je zároveň nosič informácii.  satelit posiela balík dát, v ktorom sú zahrnuté všetky čísla kariet a k nim predplatené programy. znovu poslať signal môžete tu na prijímači treba mať zapnutú stv 1.

http://www.plustelka.sk/dostupnost-sluzby.php

navyše čt1 a čt2 zadarmo. za poplatok 21.11.2014 v balíku plustelka

10. Z rozhovoru Jaromírom Glisníkom

Čo sa stane zákazníkovi, ktorý po Novom roku (2013 poz.autora.) nebude mať novú kartu?

„Vôbec nič, televíziu bude môcť sledovať ďalej.“

Dokedy?

„Uvidíme. Nemáme zatiaľ stanovený deň, kedy úplne vypneme CryptoWorks. Počítam, že sa to stane niekedy okolo roku 2013/2014. Keby nám tam aj ostali desiatky tisíc aktívnych kariet, je to len veľmi malé riziko, v ktorom nevidím žiaden problém.“

Mimochodom už je september dokonca október a cryptoworks stále ide.

Platba poštovou poukážkou typu A, bankovým prevodom alebo v hotovosti v banke

Dnes som zistil, že aj toto zavádzajúce pretože poštová poukážka typu A už neexistuje.

Nový šek vyzerá rovnako ako je v liste, volá sa poštový poukaz na účet, ale má označenie R.

Platba poštovou poukážkou, bankovým prevodom alebo v hotovosti v banke je vhodná na úhradu predplatného alebo poplatkov. Platbu poštovou poukážkou je možné realizovať na prepážke Slovenskej pošty, ostatné spôsoby platby je možné urobiť na prepážke banky alebo cez internet banking. V prípade platby poštovou poukážkou sú požadované služby aktivované do 5 pracovných dní od pripísania platby. V prípade platby bankovým prevodom alebo v hotovosti v banke sú služby spustené do 3 pracovných dní od pripísania platby na účet.

Ako jednoducho získať pokyny k platbe prevodom

Pri objednávke ľubovoľného plateného balíčka Skylink stačí kliknúť na tlačidlo Objednať. Následne vložíte číslo dekódovacej karty a zvolíte dĺžku obdobia, na ktoré chcete balíček objednať. Po potvrdení získate všetky údaje, nevyhnutné na vykonanie platby bankovým prevodom. Samozrejme je možné si rekapituláciu vytlačiť alebo poslať e-mailom.

Na identifikáciu platby je potrebné uviesť:

  • bankový účet Skylinku: 25661323/7500,
  • čiastku v Eur uvedenú v cenníku, momentálne 14,4 eur
  • špecifický symbol uvedený v poslednom stĺpci cenníka, z listu "100 "
  • variabilný symbol (posledných 10 číslic čísla dekódovací karty, uvedené na zadnej strane karty pod čiarovým kódom).

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Prostáčik Kuffa

Pán Kuffa verí, že kotlebovci nie sú fašisti a myslia to so svetom dobre. Akurát, že on uverí hocijakej blbosti.


Už ste čítali?